• LUTY MIESIĄCEM BEZPIECZNEGO INTERNETU

• 08.01.2024 12:17
      • Nasza szkoła co roku bierze udział w ogólnopolskiej akcji DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z problematyką bezpieczeństwa w sieci oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
        Z tej okazji przygotowaliśmy działania adresowane do uczniów, jak i ich rodziców..
        Na lekcjach we wszystkich  klasach zostaną przeprowadzone pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci. Ponadto uczniowie wezmą udział w proponowanych aktywnościach:
        Zajęcia pod hasłem ,,Uwaga-fake news!”, podczas których uczniowie będą uczyli się, jak rozpoznać fałszywą wiadomość, poznają mechanizm jej działania i zagrożenia oraz utworzą własne fake newsy lekturowe.
        Zaprojektowanie mówiących awatarów, które mają ważne przesłanie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
        Redagowanie opowiadania ,,Wirtualna znajomość”.
        Zwizualizowanie zagrożeń w internecie.
        Z kolei rodziców zaprosimy do kampanii ,,DOMOWE ZASADY EKRANOWE”. Nadużywanie ekranów jest szkodliwe dla wzroku, może obniżać jakość snu, negatywnie wpływa na rozwój mózgu i rozwój mięśni dłoni.  Warto zastanowić się, jak regulować korzystanie z ekranów w rodzinie, tak by były one pozytywnym dodatkiem do życia rodzinnego, a nie jego centralnym punktem.
        Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Dzień Bezpiecznego Internetu.