• KLASA 4B WZIĘŁA UDZIAŁ W AKCJI #SZKOŁAPAMIĘTA

• 21.11.2023 22:27
        • Podczas lekcji wychowawczej uczniowie klasy 4b  rozwiązywali karty pracy dotyczące rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Czwartoklasiści utrwalali symbole narodowe oraz wykonywali ćwiczenia w zakresie skojarzeń z Polską i patriotyzmem. Karty pracy pochodziły z bloga edukacyjnego Specjalni.pl. Uczniowie obejrzeli  także film edukacyjny przygptowany przez kanał Yoytube dla dzieci Edukredka. Materiał prezentował historię dotyczącą rozbiorów oraz drogę Polski do odzyskania niepodległości. Wyjaśnione zostały takie słowa, jak: rozbiory, zabory, emigracja itp. Opowiadano o Legionach Polskich i Józefie Piłsudskim. Dzieciom przybliżono symbole narodowe i przedstawiono historię powstania polskiego hymnu.
          Na koniec rozwiązywali quiz sprawdzający wiedzę zdobytą podczas lekcji oraz śpiewali piosenkę Jestem Polakiem.
          Monika Kubica
        • KLASA 5B WZIĘŁA UDZIAŁ W AKCJI #SZKOŁAPAMIĘTA

• 15.11.2023 18:53
        • Uczniowie z klasy 5b wzięli udział w ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji #Szkoła pamięta, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. 24 października piątoklasiści odbyli spacer Promenadą Pamięci. Przy każdym głazie z pamiątkową tabliczką zapalili znicze. Zapoznali się z napisami i poznali fakty z historii narodu polskiego. Następnie udali się pod Pomnik Orła Białego, gdzie odczytali najważniejsze historyczne daty i zapalili kolejne znicze dla tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej. Dzięki akcji młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji.