• WMTDAY 2023, CZYLI TABLICZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

• 02.01.2024 18:23
      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zagościł już na dobre w naszej szkole. Tę wspaniałą edukacyjną akcję organizujemy od 2015 roku. W matematycznej zabawie wzięli  udział  uczniowie z klas 4b, 7b, 3b i 1b. Po raz kolejny przygotowano szereg atrakcji matematycznych.
        W klasach 4b i 7b uczniowie rozwiązywali karty pracy a na koniec zostali wybrani mistrzowie tabliczki mnożenia. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 60 działań w jak najszybszym czasie. Każdy z nich otrzymał dyplom oraz ocenę celującą.
        Uczniowie z klasy 1b grali w ,,Ja mam, kto ma oraz ,,Złap muchę. Wypełniali karty pracy zawierające działania do obliczenia z tabliczki mnożenia do 100. W klasie 3b uczniowie kolorowali matematyczne mandale.
        W przyszłym roku szkolnym przeprowadzona zostanie również ta akcja, ponieważ uczniowie bardzo lubią taki niecodzienny dzień i chętnie w nim uczestniczą.

Monika Kubica