• LEKTURA ,,BALLADYNA” W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

• 17.04.2024 18:57
      • Klasa 8a kontynuuje aktywności w związku z realizacją innowacji ,,Z książką przez rok szkolny”. Tym razem o sposobie pracy na lekcji decydowały Ania i Agata. Dziewczęta wybrały cykl pytań otwartych, które służyły uporządkowaniu wydarzeń opisanych w lekturze oraz ustaleniu faktów o bohaterach. Liczba pytań była na tyle obszerna, że każdy uczeń wielokrotnie losował pytanie i udzielał odpowiedzi. Kiedy nie znał odpowiedzi, mógł liczyć na podpowiedź klasy.  Cukierek za prawidłową odpowiedź motywował do następnych aktywności. Ósmoklasiści odpowiadali na pytania, sprawdzając swoją wiedzę o lekturze.
        Dzielili się swoją wiedzą i uczyli wspólnie. Podczas realizacji innowacji zostały  stworzone takie warunki, aby każdy uczeń potrafił się myśleć, poszukiwać, doskonalić, komunikować się, działać i współpracować w grupie, aby brał odpowiedzialność za swoje efekty uczenia się.
        Zastosowana metoda wpłynęła na zainteresowanie lekturą. Uczniowie doskonalili umiejętności przydatne nie tylko podczas lekcji, ale również w codziennym życiu, np. wyciąganie wniosków, myślenie analityczne i krytyczne, łączenie zdarzeń i faktów w związki przyczynowo-skutkowe, komunikatywność, kreatywność.