• OPOWIADAMY TREŚĆ BALLADY ,,ŚWITEZIANKA” PRZY POMOCY TEKSTU I OBRAZKA

• 17.04.2024 19:12
      • Projektowanie komiksu na lekcji to fascynujący sposób, aby rozwijać kreatywność uczniów i angażować ich w proces nauki. Klasa 7a zaprojektowała komiks, który służył streszczeniu i analizie tekstu. Pomógł uczniom w  wyodrębnieniu głównej myśli oraz zrozumieniu fabuły. Podczas lekcji uczniowie wspólnie stworzyli  komiks, rysując relacje bohaterów, ustalając kadry i planując dymki z wypowiedziami postaci. Niektórzy dokonali parafrazy tekstu A. Mickiewicza, inni cytowali fragmenty tekstu. Ponadto wspólnie odczytali ukryte znaczenia, niedopowiedzenia. Komiks pozwolił na wczucie się w sytuację bohatera, a emocje wyrażane przez postacie w dialogach pomagały w zapamiętaniu treści. Warto podkreślić, że tworzenie komiksów angażuje wiele różnych umiejętności, takich jak pisanie, rysowanie, planowanie, organizacja myśli i komunikacja. Wymaga myślenia narracyjnego, co może pomóc uczniom w rozwijaniu umiejętności opowiadania historii. Ponadto daje dużo radości, co wpływa pozytywnie na ogólny stosunek do nauki. Komiksy pozwalają na dostosowanie treści do różnych stylów uczenia się, korzystając z wizualnych, tekstowych i interaktywnych elementów. Istotne jest też to, że uczniowie pracowali w grupach nad tworzeniem komiksów, co rozwija umiejętności współpracy i komunikacji. Warto wykorzystywać komiks jako narzędzie edukacyjne, które nie tylko angażuje uczniów, ale także rozwija ich umiejętności komunikacyjne i kreatywność.