• PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 11.12.2023 20:52
      • Dnia 5 grudnia 2023r. uczniowie z klasy 1a i 1b zostali uroczyście włączeni do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Uczennice z klasy 6b : Bobik Ewa, Cząstka Maja, Lewandowska Julia, Świetlicka Julia, Wawruszczak Kinga i Witkowska Antonina przygotowały przedstawienie, podczas którego pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy obchodzić się z książkami, żeby służyły kolejnym użytkownikom przez długie lata. Pojawiły się także akcenty muzyczne. Maja Cząstka zaśpiewała 2 piosenki z bajek „Mulan” i „Mała Syrenka”. Uczniowie z wielkim entuzjazmem odpowiadali na zagadki literackie dotyczące tytułów znanych baśni i bajek. Dziewczęta z klasy 6b nauczyły dzieci refrenu piosenki pt. ”Książki to nasi najlepsi przyjaciele”, który dzieci zaśpiewały i odtańczyły naśladując swoje starsze koleżanki.
        Nauczyciel bibliotekarz dokonał uroczystego pasowania na czytelnika świetlistym bajkowym mieczem. Na pamiątkę rozdałyśmy najmłodszym czytelnikom naszej biblioteki pakiet książek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” podarowanych przez Instytut Książki, w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Rada Rodziców zafundowała słodki poczęstunek dla pierwszoklasistów, a uczestniczki przedstawienia z klasy 6b otrzymały w podziękowaniu za piękny występ - czekolady. Występ spodobał się przybyłym na uroczystość rodzicom, a najważniejsze, że został entuzjastycznie oklaskiwany przez pierwszoklasistów!
        Zapraszam do galerii.
        Organizator: Renata Kunisz