• SZKOLNY KONKURS ŁADNEGO PISANIA

• 08.03.2024 09:58
      • Tradycyjnie w grudniu w Szkole Podstawowej nr 2 odbywa się konkurs kaligraficzny. Jego celem jest utrwalenie i sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji polskiej, podkreślenie wagi czytelności i staranności zapisu, promowanie ładnego pisania piórem. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 uczniów z klas IV-VIII.
        Podczas konkursu uczniowie byli bardzo skupieni i bardzo starali się napisać pięknie i bezbłędnie, choć tekst nie należał do łatwych. Wielokrotnie rozpoczynali swoją pracę od początku. Każdy uczestnik konkursu przepisał na białej czystej kartce papieru,bez liniuszka, przy pomocy własnego pióra, piękny, ale bardzo trudny utwór Jana Kochanowskiego.
        Na przepisanie tekstu uczniowie mieli 45 minut. Nie musieli się więc spieszyć.
        Prace uczniów zostały ocenione według następujących kryteriów:
        -bezbłędność przepisania tekstu,
        -kształt liter,
        -rozmieszczenie tekstu na kartce,
        -odstępy między wyrazami i wersami wiersza.
        Wyniki konkursu poznamy już wkrótce.
        Brawa dla tych uczniów, którzy nie rezygnują z pióra i przywiązują wagę do pięknego zapisu.