• MAGICZNY CZAS

• Z okazji zbliżających się świąt uczniowie klas pierwszych wraz z dziadkami i rodzicami uczestniczyli w warsztatach, których celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

Uczestnicy wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne, ubierali klasowe choinki, stroili sale lekcyjne. Poddali się magii świąt słuchając utworów podkreślających ten wyjątkowy czas.

wychowawczynie klas pierwszych

• WORLD IS A GLOBAL VILLAGE

• Współpraca ze szkołą Anne-Frank-Oberschule Strausberg w Niemczech trwa już od wielu lat, a została ona zapoczątkowana jeszcze, gdy w naszej szkole funkcjonowało gimnazjum. Niezmiernie miło nam poinformować, iż nadal będziemy kontynuować nasze wspólne działania, tym razem w języku angielskim.

Wspólnie opracowaliśmy ramowy plan zadań na bieżący rok szkolny:
            •12.12.2023 wizyta grupy uczniów wraz z opiekunami w naszej szkole,
            •14.03.2024 wspólne gotowanie w szkole w Strausbergu,
            •kwiecień 2024 międzynarodowy konkurs języka angielskiego "Big Challenge" w szkole w Strausbergu,
            •maj 2024 podchody w języku angielskim na terenie naszej szkoły,
            •12.06.2024 wizyta naszych uczniów w szkole w Strausbergu z okazji obchodów Dnia Anny Frank.
            Już nie możemy się doczekać pierwszego spotkania, na które przygotowaliśmy sporo atrakcji: zawody sportowe, wspólne dekorowanie pierniczków, wymiana kartek świątecznych i listów, uczestnictwo w lekcjach oraz spacer po mieście.
            Do zobaczenia we wtorek!!!
            🇩🇪🤝🇵🇱
            Danuta Fossa
            Małgorzata Zalech

• PRZEDŚWIĄTECZNA LEKCJA Z LEKTURĄ OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

• Klimat świąteczny i lektura nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia to okazja do pięknej przygody czytelniczej. Chętni uczniowie z klasy 7a w małych grupach przygotowali czytanie najciekawszych fragmentów lektury ,,Opowieść wigilijna”. Samodzielnie dokonali ich wyboru, podzielili się rolami, zadbali o kostiumy, rekwizyty i scenerię.

Dzięki przygotowaniom, uczestnictwu w zajęciach, uczniowie lepiej zapamiętali treść lektury, zaangażowali się emocjonalnie oraz zrozumieli jej przesłanie. Warto pamiętać, że wspólne czytanie na głos zwiększa poczucie pewności siebie, pomaga bardziej skoncentrować się na tekście.
            Wiele osób uważa, że przeczytawszy książkę na głos, lepiej zapamiętały jej treść. Głośne czytanie uczy także panowania nad głosem. Uczniowie mogą zmieniać jego barwę i ton, przypisując je różnym bohaterom. Mogą dopasować ton głosu do swojego nastroju. To także dobre ćwiczenie na rozpoznawanie własnych emocji. Czytając powoli rytmicznym i spokojnym głosem, uspokajamy oddech i wyciszamy tętno. W ten sposób redukujemy poziom stresu, który jest obecny w naszym życiu na co dzień.
            Dlatego czytajmy na głos swoim bliskim, czytajmy na głos także dla siebie.