• WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO RACHU CIACHU

• Z przyjemnością ogłaszam zwycięzców I edycji Szkolnego Konkursu Matematycznego RACHU CIACHU:
            I miejsce Maksymilian Psiuk z klasy 4a
            II miejsce Julian Kopaniecki z klasy 4a
            III miejsce Filip Dul z klasy 4b.

Dziękuję serdecznie za udział wszystkim uczestnikom i gratuluję zwycięzcom.
            Już dzisiaj zapraszam uczniów do konkursu w kolejnym roku szkolnym!
            Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła Pani Wicedyrektor Katarzyna Ciołek.

Organizator konkursu: Monika Kubica

• MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 6 grudnia w bibliotece odbyło się podsumowanie Quizu o świętach. W zabawie wzięli udział chętni uczniowie z SP2. Warunkiem było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania związane z Mikołajem i świętami. Uczniowie karty z odpowiedziami wrzucali do skrzyneczki ustawionej w bibliotece. Po weryfikacji wybrano 22 karty z prawidłowymi odpowiedziami.

Każdy losował nagrodę, którą mógł sobie wybrać z pośród innych. Wszyscy otrzymali słodki upominek. Dzisiaj każdy czytelnik, który wypożyczał książki w bibliotece, był częstowany słodyczami. I… trzeba przyznać, że liczba wypożyczeń wzrosła zaskakująco.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup słodyczy dla uczniów oraz Pani Annie Świetlickiej, Ewie Wiśniewskiej-Cholewińskiej za przekazanie nagród.

Joanna Turów

• MIKOŁAJ W SP2 DĘBNO

• Dnia 06.12.2022 r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który nie zapomniał o nikim. Prezenty otrzymali wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz obsługa i administracja. Przed otrzymaniem prezentu niektórzy uczniowie śpiewali piosenki oraz mówili wierszyki.

Tegoroczne Mikołajki nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe Rady Rodziców. Za w/w pomoc bardzo dziękujemy.

• "TYDZIEŃ Z PATRONEM SZKOŁY" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W DĘBNIE

• Każdego roku w listopadzie, w rocznicę urodzin Arkadego Fiedlera, organizowany jest Tydzień z Patronem Szkoły. Święto to ma na celu poznanie sylwetki patrona szkoły, szlaku jego podróży oraz twórczości. W okresie tym w naszej szkole organizowane są różne konkursy wiedzy oraz konkursy plastyczne. W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę książek napisanych przez Arkadego Fiedlera. Uczniowie klas IV, pod kierunkiem swoich wychowawców brali udział w konkursie wiedzy.

W ramach święta zorganizowaliśmy dla klas szóstych, siódmych i ósmych test oraz „podchody”, które wywołały najwięcej pozytywnych emocji. Na początku podchodów drużyny piszą test z wiedzy o A. Fiedlerze. Najlepsi ruszają po szkole w poszukiwaniu skarbu. Pokonując kolejne etapy uczniowie rozwiązywali zadania ukryte w różnych gabinetach. Do zabawy zaangażowali się również nauczyciele: Pani M. Zalech, Pani E. Bąk, Pani D. Tołoczko, Pani I. Olobry, Pani R. Kunisz oraz Pani wicedyrektor Katarzyna Ciołek gdzie w gabinecie znajdował się ostatni etap „podchodów”. Po zaciętej, ale pełnej śmiechu rywalizacji zwyciężyła klasa 7a, drugie miejsce zajęła klasa 6b natomiast trzecie klasa 7b.

Pani Kamila Sokalska przeprowadziła konkurs, który polegał na napisaniu wiersza o naszym patronie.

Uczniowie klas I - III pod kierunkiem swoich wychowawców brali udział w konkursie plastycznym „Arkady Fiedler oczami dziecka”. Każdy uczeń za zaangażowanie otrzymał nagrodę.

Na wszystkich poziomach nauczania zorganizowano różne konkursy, które podzielono na kategorie.

Wyróżniono następujących uczniów oraz klasy:

w kategorii "Podchody szkolne"- I m – Małgorzata Knap, Paweł Kunisz kl.7a, II m - Maciej Sawulak, Antoni Wolski kl.6b, III m – Łucja Witkowska, Julia Adamczyk kl.7b, IV m – Kamila Miklas, Nikola Jachółkowska kl.8b, V m – Małgorzata Kowalewska, Jakub Pulikowski kl.6a, VI m – Anna Piątkowska, Agata Grefling kl.8a,

klasy I – III brały udział w konkursie plastycznym „Arkady Fiedler oczami dziecka”: wszyscy uczniowie brali udział oraz angażowali się w w/w innowacjach za co każdy uczeń otrzymał słodycze.

w kategorii praca plastyczna dla grupy młodszej „Portret Arkadego Fiedlera”: I miejsce - Kornelia Szyszko kl.5c, Wyróżnienie: Marharyta Lyska kl.3b.

w kategorii praca plastyczna dla grupy starszej „Portret Arkadego Fiedlera”: I miejsce - Khrystyna Medvied kl.8b, Wyróżnienie: Zofia Mielimączka kl.7b.

w konkursie dla grupy młodszej „Wiersz o Arkadym Fiedlerze” : Sophie Rösler kl.3a, Marcel Peroń kl.3b.

w konkursie dla grupy starszej „Wiersz o Arkadym Fiedlerze”: Marta Zubala kl.5c, Wiktoria Poźniak kl.5a, Julia Barchanowicz kl.5b.

w kategorii praca plastyczna dla klas IV – VIII - plansza na temat podróży A.Fiedlera: Hanna Niparko kl.5a, Aleksandra Bałko kl.4a, Justyna Lesiuk kl.5c.

w kategorii "Test wiedzy na temat A. Fiedlera dla klas IV" : I miejsce – Maksymilian Psiuk kl.4a, II miejsce - Aleksandra Bałko kl.4a, II miejsce – Dawid Matuszkiewicz kl.4a.

w kategorii praca plastyczna dla klas IV – VIII – „Mapa podróży A.Fiedlera”: Hanna Paluch kl.5a, Maria Makulska kl.5a.

w kategorii praca plastyczna dla klas IV – VIII – „Samolot z Dywizjonu 303”: Tymoteusz Klamecki kl.6b.

w kategorii praca plastyczna dla klas I – III – „Okładka książki A.Fiedlera”: I miejsce - Martyna Dembicka kl.3a, Wyróżnienie: Filip Szeleszkiewicz kl.1a, Joanna Nowak kl.3a, Nadia Kozłowska kl.1a.

Dodatkowo wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w quizie, który prowadziły podczas przerw uczennice z klasy 6b: Ewa Bobik, Julia Lewandowska, Antonina Witkowska oraz Kinga Wawruszczak. Nagradzały one słodyczami wszystkich uczniów, którzy poprawnie odpowiadali na pytania dotyczące naszego patrona. Prezentacja efektów realizacji poszczególnych zadań odbyła się na holu szkoły.

Chcielibyśmy podziękować za pomoc Burmistrzowi Dębna, Pani Kierownik Oświaty, Kultury i Sportu oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dębnie

Organizatorzy: Dorota Podbereska, Waldemar Pożarycki