• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

• Pod takim hasłem, w czwartek 15 lutego 2024 roku, odbyły się w naszej szkole dni otwarte. Gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów, którzy licznie przybyli ze swoimi rodzicami. Czekało na nich mnóstwo atrakcji, przygotowanych przez nauczycieli i uczniów szkoły, np. warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wykonywały kwiatki z logo szkoły, czy możliwość zatańczenia układu tanecznego ze starszymi koleżankami.

Kolejną atrakcją była gra na bum bum rurkach z wykorzystaniem technologii informatycznej. Do tej zabawy włączeni zostali również rodzice. Dzieci miały też możliwość kodowania na macie , oglądania wirtualnego świata w okularach VR i obserwowania możliwości drukarki 3D. Była też okazja wykazania się sprawnością fizyczną podczas gier i zabaw na hali gimnastycznej. Wszyscy świetnie się bawili. Do zobaczenia we wrześniu.

• POMAGANIE JEST COOL!

• Uczniowie klasy 3 b postanowili wesprzeć zbliżający się festyn organizowany dla ucznia naszej szkoły Jakuba Stankiewicza i wraz z rodzicami na lekcji techniki wykonali piniaty. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przeznaczone będą na leczenie młodszego kolegi.

Dziękuję wszystkim rodzicom i dzieciom za tak wielkie zaangażowanie, pomoc i wsparcie. Razem możemy więcej, te słowa na prawdę mają wielka moc.

Wychowawczyni klasy M.Jokiel

• REKLAMUJEMY PRZECZYTANE PRZEZ NAS KSIĄŻKI

• "Czytanie książek jest modne"- tak twierdzi wielu nastolatków. Czytają chętnie i dużo, ale wyboru pozycji książkowych dokonują samodzielnie. Wpływ na ich decyzje czytelnicze ma najczęściej rówieśnik, który potrafi zareklamować książkę jak nikt inny. Na lekcjach języka polskiego wykorzystałam potencjał uczniów do upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych.

Różnorodne zadania projektu łączyły elementy wspólnej zabawy, pracy z tekstem, twórczości literackiej, plastycznej, artystycznej.  Uczniowie klasy 5b mieli możliwość poznania wielu pisarzy, bohaterów literackich i przeżywania wraz z nimi niezwykłych przygód. W ten sposób  rozwijali własne  zainteresowania oraz uzdolnienia. Uczniowie uczyli  się spędzać wolny czas, czytając książki oraz  dostrzegać wartości wynikające z obcowania z książką.  Wzięli udział w konkursach literackich, wykonali ilustracje do tekstu, samodzielnie zredagowali różne formy wypowiedzi, uczyli się wypowiadać na forum, zaprezentowali lekturę w pudełku i przy pomocy plakatu itp.  Zadbali też o rekwizyty, które kojarzą się z danym utworem i sami też upodobnili się do bohaterów wybranych książek. Wiele książek pochodziło z prywatnej kolekcji uczniów i ich treść ujawniała zainteresowania, hobby i marzenia uczniów.  Piątoklasiści polecili:
            ,,Bebechy, czyli ciało ludzkie pod lupą”, ,,Stadnina Apley Towers”, ,,Niezwykłe przygody Tekli, która obraziła się na uśmiech”, ,,Kleks. Nowy początek”, ,,Nela i tajemnica oceanu” itp.
            Polecanie książek przez rówieśników przyniosło pierwsze efekty- reklamowane dzieła trafiły do nowych czytelników. Czytanie przecież jest ,,zaraźliwe”.
            Lekcje miały na ma na celu promowanie aktywnej postawy czytelniczej, rozbudzanie u uczniów zainteresowania książką, pogłębianie nawyku czytania, rozwijanie aktywnej postawy uczniów, uczenie metod pracy zespołowej.
            Na długo pozostaną w pamięci uczniów.