• SZKOLNY KONKURS ŁADNEGO PISANIA

• Tradycyjnie w grudniu w Szkole Podstawowej nr 2 odbywa się konkurs kaligraficzny. Jego celem jest utrwalenie i sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji polskiej, podkreślenie wagi czytelności i staranności zapisu, promowanie ładnego pisania piórem. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 uczniów z klas IV-VIII.

Podczas konkursu uczniowie byli bardzo skupieni i bardzo starali się napisać pięknie i bezbłędnie, choć tekst nie należał do łatwych. Wielokrotnie rozpoczynali swoją pracę od początku. Każdy uczestnik konkursu przepisał na białej czystej kartce papieru,bez liniuszka, przy pomocy własnego pióra, piękny, ale bardzo trudny utwór Jana Kochanowskiego.
            Na przepisanie tekstu uczniowie mieli 45 minut. Nie musieli się więc spieszyć.
            Prace uczniów zostały ocenione według następujących kryteriów:
            -bezbłędność przepisania tekstu,
            -kształt liter,
            -rozmieszczenie tekstu na kartce,
            -odstępy między wyrazami i wersami wiersza.
            Wyniki konkursu poznamy już wkrótce.
            Brawa dla tych uczniów, którzy nie rezygnują z pióra i przywiązują wagę do pięknego zapisu.

• WIZYTA W WARSZTACIE TERAPII ZAJĘCIOWEJ

• Dzisiaj tj. 06.03.2024 roku uczniowie klasy 3b odwiedzili WTZ w Dębnie. Powodem spotkania były przygotowania do Dnia Kobiet. Dzieci poznały, czym zajmuje się placówka, jakie funkcjonują w niej sekcje i kto jest ich uczestnikiem. Każdy mógł spróbować szlifowania, gry w szachy.

Najwięcej radości przyniosły dzieciom własnoręcznie wykonane kwiaty z filmu. Dziękujemy pani dyrektor Elżbiecie Butkiewicz za cieple przyjęcie. Dziecim zajęcia bardzo się podobały, że względu również na to, że poznały wielu cudownych ludzi, którzy żyją wokół nich i choć wyglądają inaczej sa tacy sami jak oni. Są inspiracją do bycia lepszym.

Wychowawczyni M.Jokiel i Marta Peroń

• FESTYN CHARYTATYWNY „ DLA KUBY”

• 24 lutego 2024 r.  na terenie hali OSiR w Dębnie odbył się Wielki Festyn Charytatywny dla Kuby Stankiewicza.  Była to impreza zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie przy współpracy z Burmistrzem, jednostkami samorządowymi, Kołami Gospodyń Wiejskich, zakładami pracy z terenu Gminy Dębno oraz rodzicami uczniów. W zorganizowanie festynu włączyło się tak wiele osób, że trudno wymienić byłoby ich  imiennie.

Wszyscy współorganizujący robili to społecznie dla dobra dziecka. Kuba jest uczniem klasy drugiej SP2. Zmaga się on z chorobą nowotworową. Podjął leczenie za granicą na co potrzebne są duże pieniądze. W akcję pomocy chłopcu włączyło się całe Dębno i okolice. Właśnie festyn był jedną z takich akcji pomocowych.
            Uczestnicy  festynu mogli  skosztować pysznych ciast, pierogów, bigosu, różnego rodzaju zup, swojskich mięs i wędlin  bądź zasmakować przysmaków z grilla. Wielką atrakcją dla dzieci była fryta ziemniaczana, wata cukrowa i popcorn. Przygotowano również szereg atrakcji: warsztaty wykonywania kart 3D,  dmuchane zamki, przejażdżki konne, loterię fantową, punkt sprzedaży książek, mini sklepik z różnościami, sklep z kołdrami, poduszkami oraz z własnoręcznie wykonanymi przez uczniów piniatami urodzinowymi.  Można było zrobić tatuaże i warkoczyki wykonywane przez uczniów i nauczycielki. Była wystawa aut Mustang, aut wojskowych oraz sprzętu wojskowego. Można było wszystko dotknąć, obejrzeć, popróbować. Celne oko ćwiczono na strzelnicy LOK. Podczas trwania całego festynu odbywały się występy artystyczne  dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z  Dębna.  Wystąpiły grupy KEEP oraz orkiestra Big Band działające przy DOK-u, schola dziecięca z parafii MB Fatimskiej. Przyjechała grupa dzieci „Mali Cychrowiacy”. Emocjonującym przerywnikiem między występami były licytacje, które w znaczny sposób podniosły emocje wśród obecnych. Całemu wydarzeniu towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.  Patronat nad festynem objęła Fundacja WY OD SERCA.
            Zebrany dochód w wysokości 85 224,96 zł został w całości przeznaczony na leczenie Jakuba Stankiewicza.
            Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia inicjatywy.
            Dziękujemy, że byliście  z nami! Razem można wiele. Dębno potrafi.

Organizatorzy SP2

• PODSUMOWANIE MIESIĄCA BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Miesiąc Bezpiecznego Internetu miał na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie zakończyliśmy kampanię informacyjną oraz zorganizowaliśmy wiele aktywności, które zostały opisane na stronie internetowej naszej szkoły.
            Nasze działania zostały uwieńczone sukcesem.