• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie
      • Pomagamy bezdomnym zwierzętom
      • Pomagamy ludziom: Zielony Mikołaj, WOŚP, Maraton Dębno, Góra Grosza
      • Rozwijamy współpracę polsko-niemiecką
      • Prowadzimy gazetkę szkolną "Arkadia"
      • Kształtujemy postawy obywatelskie i patriotyczne

• JAK SWEEP ZOSTAŁ PSEM OLLEGO

W ramach akcji „Spojrzyj na świat stronnicami książki” uczennica z klasy czwartej Hanna Korczak zaprezentowała swoim młodszym koleżankom i kolegom opowiadanie z książki Astrid Lindgren pt.”Dzieci z Bullerbyn”.

Hania przygotowała także pytania do przeczytanego rozdziału z lektury, na które uczniowie z klasy Ib chętnie odpowiadali.

• LEKTURY SZKOLNE BEZ TAJEMNIC

W marcu uczniowie z klas ósmych uczestniczyli w konkursie pt.”Quiz z lektur szkolnych” zorganizowanym w bibliotece. 15 uczniów zmierzyło się z testem zawierającym 16 zadań zamkniętych i 5 otwartych, sprawdzającym wiedzę dotyczącą bohaterów lektur szkolnych, rozpoznawania tytułów i autorów poezji i prozy na podstawie wybranych fragmentów itp.

• KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Uczniowie klasy 1a, Kamil Rozenblut i Nikodem Rosadziński wzięli udział w XXI Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych. Kamil zajął II miejsce, natomiast Nikodem III miejsce.

Serdecznie gratuluję👋👋👋
            I. Grzegorczyk

• PRZYGOTOWANIE ROWERU DO JAZDY

Lekcja techniki w klasie 4b zapowiadała się niezwykle ciekawie. Tematem zajęć była jazda rowerem, a prowadził je sam pasjonat dwóch kółek! Pan Damian Podstawczuk. Nauczyciel z zapałem opowiadał o swojej pasji, udzielał cennych wskazówek i zachęcał uczniów do odkrywania przyjemności z jazdy rowerem. Przedstawił uczniom podstawowe elementy roweru i ich funkcje.

• KOLOROWY DESZCZ

Na dzisiejszych zajęciach matematyczno - przyrodniczych wykonaliśmy eksperyment "Kolorowy deszcz". Po napełnieniu naczyń wodą dodaliśmy piankę do golenia, przez którą wpuszczaliśmy krople kolorowego płynu.

Chmurka z pianki zabarwiła się, a my zaobserwowaliśmy kolorowy "deszcz".

Uczniowie z klasy 1a

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

25 marca 2024 roku, po raz kolejny w naszej szkole, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 21 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy I– III i IV– V i VI-VIII. Wszyscy byli świetnie przygotowani, więc wybranie najlepszych było bardzo trudne.
            Jury w składzie: pani Joanna Łazorczyk nauczycielka języka polskiego oraz dyrektorka Szkoły Podstawowej w Cychrach, pani Katarzyna Kwiatkowska nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie i pan Nikodem Mazur laureat wielu konkursów recytatorskich, wyłoniło zwycięzców.

• ŚWIĄTECZNA MATEMATYKA W KLASIE 1B

Dzisiaj uczniowie klasy 1b mieli edukację matematyczną w Laboratorium Przyszłości. Była to lekcja związana z kodowaniem. Wykonując zadania zgodnie z zapisanymi kodami ułożyli obrazek o tematyce świątecznej.

Ćwiczenie to rozwijało w dzieciach umiejętność logicznego myślenia, utrwalało wiedzę o symetrii, kierunkach i położeniu przedmiotów. W miły sposób spędziliśmy ostatnią przedświąteczną lekcję bawiąc się i ucząc.

• WIELKANOC TUŻ TUŻ

Akcja matematyczna "Świąteczna matematyka" okazała się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie klasy 4B nie tylko utrwalili umiejętność wykonywania rachunków pamięciowych, ale również rozwinęli kreatywność i doskonalili umiejętność pracy w grupie.

Dodatkowo, kolorowe pisanki stały się pięknymi dekoracjami świątecznymi w naszej klasie.
            Monika Kubica

• POROZMAWIAJMY O ZDROWIU I NOWYCH ZAGROŻENIACH

W dniu 26.03.2024 r. uczniowie klasy 7a i 7b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z koordynatorem programu realizowanego przez naszą szkołę ,,Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Głównym celem programu jest zapobieganie przez młodzież używaniu substancji psychoaktywnych a w szczególności nowych narkotyków.

• MATEMATYCZNE POTYCZKI MŁODYCH UMYSŁÓW

Dziś 25 marca 2024 r. odbyła się sesja wiosenna konkursu matematycznego "Leon" dla uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział łącznie 45 uczniów: z klas pierwszych 15 osób, z klas drugich 13, z trzecich 15. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi, które rozwijały ich umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

• WIZYTA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ SPECJALNEJ TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO U KLASY 2A

Dnia 26.03.2024r., uczniowie z Szkoły Podstawowej Specjalnej Towarzystwa Salezjańskiego odwiedzili klasę 2a w ramach integracji społecznej. Podczas spotkania uczestniczyli w warsztatach tworzenia pisanek różnymi technikami. Atmosfera była pełna radości i zaangażowania.

Na zakończenie wszyscy obdarowali się nawzajem słodyczami, a dzieci z klasy 2a otrzymały przepiękną kartkę świąteczną.

• WIELKANOCNE ŚNIADANIE W KLASIE 3B

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych klasa 3b przygotowała świąteczne śniadanie . Motywem przewodnim było wykorzystanie do śniadania wysianej wcześniej rzeżuchy i posadzonego szczypiorku.

Duża frajdę dało dzieciom stukanie się jajkami, które potem uczniowie wykorzystali do zrobienia pysznych i zdrowych kanapek. Zajęcia przebiegały w świątecznej atmosferze.

• PYSZNIE, ZDROWO I KOLOROWO W NASZEJ DWÓJECZCE!

Wczoraj, 21 marca, przywitaliśmy wiosnę! Zagościła również na naszych szkolnych stołach! W ramach programu „Trzymaj Formę” i projektu „Żyj zdrowo i kolorowo”, chętni uczniowie klas 4-8 przygotowali i częstowali nas przepysznymi daniami. Tegoroczna degustacja zdrowych przekąsek: sałatek, rollsów, placuszków, jarskich kotlecików, ciasteczek i ciast, świeżych soków.. itd. przeszła do historii szkoły!

• ŚWIĄTECZNE KODOWANIE

Klasa 3b postanowiła przywitać święta Wielkanocne w nietypowy sposób. Uczniowie w laboratorium przyszłości z tej okazji kodowanie na macie motywy związane z Wielkanocą.

Zajęcia służyły nietylko kultywowaniu tradycji, ale również służyły rozwijaniu logicznego myślenia. Wychowawczyni M. Jokiel

Czwartek 02.05.2024