• KSIĄŻKO – PRZEDSTAW SIĘ! ODCZAROWUJEMY CZYTANIE

• 7 maja 2024 roku, uczniowie z klas 2b i 3b uczestniczyli w realizacji czwartego zadania Ogólnopolskiego Programu Innowacji pt: "Książko przedstaw się, odczarowujemy czytanie". Zadanie nosiło tytuł "Kot to kot". Polegało na napisaniu komiksów, których głównym bohaterem miał być kot. Zajęcia przeprowadzone zostały w czytelni szkolnej.

Uczniowie obejrzeli bajkę oraz prezentację dotyczącą zasad tworzenia komiksów, która zainspirowała ich do stworzenia własnych prac. Dalsza część zajęć polegała na zilustrowaniu treści powstałych komiksów. Zajęcia przeprowadzone były w atmosferze kreatywności i zaangażowania. Wystawę powstałych prac można podziwiać w bibliotece szkolnej.
            Dziękujemy Pani Asi za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.
            Justyna Bałko

• MALI MARATOŃCZYCY - XVII Międzyszkolny Turniej Sportowy klas 1-3

• Nasza „dwójkowa” drużyna w składzie: Lena Osińska, Marcel Niparko, Pola Szkadun, Oliwier Kopaniecki, Nikodem Dziechciarz, Dawid Jenda, Kornel Korolczuk, Kajetana Chomicz i Leon Lizak zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Sportowym „Mali maratończycy”.

Reprezentujący naszą szkołę Dawid Jenda wywalczył I miejsce 🥇w biegu indywidualnym. Gratulujemy naszym uczniom!!!👏👏👏
            Opiekun drużyny
            Renata Rawlik

• W DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA PRZENOSIMY SIĘ W CZASIE

• Dzień Głośnego Czytania to doskonała okazja do promowania czytelnictwa. Poprzez organizowanie takiego dnia możemy pokazać, że czytanie to nie tylko nauka, ale także przyjemność. Możemy zachęcić do odkrywania nowych autorów, gatunków literackich, a także do dzielenia się swoimi ulubionymi książkami z innymi. Głośne czytanie to nie tylko nauka, ale także rozwijanie wyobraźni. Słuchanie fragmentów powieści pozwala nam przenieść się w inny świat, żyć życiem bohaterów, doświadczać ich emocji i przygód. To stymuluje kreatywność, pomaga w rozwijaniu zdolności do twórczego myślenia i rozwiązywania problemów.

Sprzyja nauce empatii poprzez czytanie o doświadczeniach innych osób. Klasa 7a zabrała swoje koleżanki i kolegów w czasy starożytne. Przebieranie się za postacie z lektury ,,Quo vadis” zwiększyło zaangażowanie uczniów w przygotowanie Dnia Głośnego Czytania. Pomogło lepiej zrozumieć motywy, uczucia i doświadczenia bohaterów. Uczniowie zastanowili się, dlaczego postać zachowuje się w określony sposób, co prowadziło do głębszych dyskusji i refleksji na temat książki. Czytanie na głos lektury “Quo vadis” Henryka Sienkiewicza ma wiele zalet, np. może pomóc słuchaczom lepiej zrozumieć kontekst historyczny i kulturę tamtych czasów, rozwijać empatię i zrozumienie dla osób z różnymi doświadczeniami życiowymi.
            Głośne czytanie fragmentów powieści H. Sienkiewicza to okazja do wspólnego spędzania czasu i dzielenia się radością z czytania.