• POWODZENIA ÓSMOKLASIŚCI!

• Drodzy ósmoklasiści, życzymy Wam, aby w trakcie egzaminu towarzyszyło Wam opanowanie, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji. Życzymy połamania pióra, optymizmu i wiary we własne siły. Dużo szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wymarzone tematy!

Powodzenia! Trzymamy mocno kciuki!

• 41. BIEGI ULICZNE IM. HENRYKA WITKOWSKIEGO - KLASA 4B

• Bieg uliczny dla klas czwartych to nie tylko sportowe zmagania, ale również doskonała okazja do integracji i promowania zdrowego stylu życia. Wszyscy uczestnicy imprezy bawili się świetnie, a na ich twarzach malowała się radość i satysfakcja z ukończenia biegu.
            Gratuluję wszystkim młodym biegaczom z klasy 4B za udział i wytrwałość!

Kategoria:
            400 metrów dziewcząt rocznik 2013 (4 klasa SP)
            I miejsce otrzymała Lena Jaździkowska z klasy 4B 🥰 Wspaniały sukces!
            Jestem dumna i życzę dalszych sportowych sukcesów!

Monika Kubica

• NASZ SPOSÓB NA ZAPAMIĘTANIE TREŚCI UTWORU

• Trafić po nitce do kłębka to znaczy dotrzeć do czegoś poprzez poznawanie kolejnych powiązanych ze sobą szczegółów, faktów, tajemnic. Określenie nawiązuje do mitologii greckiej – Ariadna dała Tezeuszowi kłębek nici, dzięki któremu wydostał się z labiryntu.

Uczniowie klasy 7a tworzyli plan dekompozycyjny noweli ,,Latarnik”.  Dokonywali  analizy tekstu ujętej w punkty. Plan zdarzeń ułatwił prześledzenie losów bohatera. Stał się nieocenioną pomocą przy pisaniu streszczenia, charakterystyki postaci, a nawet recenzji utworu. Również ułatwił  zapamiętanie treści utworu.

• WYŁUSZCZARNIA NASION

• Klasy 2 miały przyjemność odwiedzić Wyłuszczarnię Nasion - Oddział Nadleśnictwa Dębno, dzięki uprzejmemu zaproszeniu mamy Anielki z klasy 2a. Podczas wizyty odbyły się fascynujące zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej, podczas których dzieci miały okazję poznać różne metody pozyskiwania nasion.

Wspaniałym zakończeniem wyprawy było wspólne ognisko i pieczenie pysznych kiełbasek. Dziękujemy za niezapomniane doświadczenie!

J. Bałko A. Frątczak