• V GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• 14.03.2024 18:25
        • Szkoła Podstawowa nr 2 po raz piąty była organizatorem Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie kl I-III ze szkół podstawowych naszej gminy. Burmistrz Dębna pan Grzegorz Kulbicki objął konkurs honorowym patronatem.
          Konkurs odbył się 13 marca w bibliotece i czytelni SP2. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Kolejność prezentacji była zależna od wylosowanego numeru. Zgodnie z regulaminem uczestnicy w pierwszej kolejności prezentowali tekst przygotowany samodzielnie w domu. W kolejnym etapie każdy czytał wylosowany tekst, przygotowany przez organizatorów. Po krótkim dwuminutowym zapoznaniu z tekstem, uczestnicy czytali go przez minutę przed komisją konkursową. Czas odmierzał zegar, a dzwonek obwieszczał zakończenie czytania.
          Do konkursu przystąpiło 25 uczniów ze szkół gminy Dębno. Zostali oni wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Oceny dokonywały dwie komisje. W skład komisji kl I, II weszli: Monika Piotrowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Anna Franków nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Renata Rawlik nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Komisja klas III: Joanna Podwójna vice dyrektor szkoły i przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie, Renata Kunisz nauczyciel bibliotekarz, Joanna Betlejewska nauczyciel wspomagający. Ocena uczestników była bardzo trudnym zadaniem, gdyż poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
          Podczas obrad komisji dzieci odwiedziły szkolne Laboratorium, gdzie bawiły się klockami oraz robotami Korbo. Każdy został ugoszczony słodkim poczęstunkiem.
          Konkurs przebiegał bardzo sprawnie, w miłej atmosferze. Uczestnicy i goście wysłuchali wiele ciekawych fragmentów książek, pochodzących ze zbiorów biblioteki SP 2.
          Fundatorami nagród byli: Burmistrz Dębna, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2, organizatorzy.
          Wyniki konkursu:
          Kategoria klas I
          Miejsce I – Gabriela Wojciechowska SP Smolnica
          Miejsce II – Aleksander Maciejewski SP 3 Dębno
          Miejsce III – Marta Burdzińska SP 2 Dębno
          Kategoria klas II
          Miejsce I – Helena Jokś SP 3 Dębno
          Miejsce II – Jan Ryń SP Cychry
          Miejsce III – Emilia Woś SP 1 Dębno
          Kategoria klas III
          Miejsce I – Aurelia Wójcik SP Sarbinowo
          Miejsce II – Antoni Witkowski SP 2 Dębno
          Miejsce III – Kaja Moszkowicz SP 3 Dębno
          Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie w konkursie.

Organizatorzy: Iwona Grzegorczyk, Joanna Turów
        • SZKOLNY KONKURS ŁADNEGO PISANIA

• 08.03.2024 09:58
        • Tradycyjnie w grudniu w Szkole Podstawowej nr 2 odbywa się konkurs kaligraficzny. Jego celem jest utrwalenie i sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji polskiej, podkreślenie wagi czytelności i staranności zapisu, promowanie ładnego pisania piórem. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 uczniów z klas IV-VIII.
          Podczas konkursu uczniowie byli bardzo skupieni i bardzo starali się napisać pięknie i bezbłędnie, choć tekst nie należał do łatwych. Wielokrotnie rozpoczynali swoją pracę od początku. Każdy uczestnik konkursu przepisał na białej czystej kartce papieru,bez liniuszka, przy pomocy własnego pióra, piękny, ale bardzo trudny utwór Jana Kochanowskiego.
          Na przepisanie tekstu uczniowie mieli 45 minut. Nie musieli się więc spieszyć.
          Prace uczniów zostały ocenione według następujących kryteriów:
          -bezbłędność przepisania tekstu,
          -kształt liter,
          -rozmieszczenie tekstu na kartce,
          -odstępy między wyrazami i wersami wiersza.
          Wyniki konkursu poznamy już wkrótce.
          Brawa dla tych uczniów, którzy nie rezygnują z pióra i przywiązują wagę do pięknego zapisu.