• POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA

• 09.01.2024 19:32
        • Tak brzmiał tytuł X Archidjecezjalnego Rodzinnego Konkursu Artystycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 14 w Szczecinie, w którym udział wziął uczeń klasy 1 b - Wojciech Krzyżek - Wójciak. Spośród ponad 50 aniołów, została wyróżniona praca konkursowa Wojtka. Serdecznie gratuluję!
          A. Wierzbicka
        • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 08.01.2024 17:47
        • W dniu dzisiejszym tj.08.01.2024r.w naszejszkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Zmagania uczestników oceniały panie: Katarzyna Matuszewska i Anna Wierzbicka. Uczniowie pisali dyktando pt." Krajobrazy Polski - w puszczy". Uczestnicy konkursu przygotowywali się już od 3 tygodni. Każdy z nich otrzymał wcześniej słówka do ćwiczeń, te same słówka wywieszono na korytarzu w celu lepszego wyćwiczenia słownictwa z trudnościami ortograficznymi. Mistrzami Ortograficzny zostali w klasach II: 1 miejsce Hubert Różański 2b, 2 miejsce Jakub Cabaj 2b
          w klasach III:
          1 miejsce Aleksander Kruszsk 3b,
          2 miejsce Dawid Jenda 3a,
          3 miejsce Zofia Piątkowska 3a.
          Każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodką niespodziankę. Osoby, które zajęły miejsca na podium otrzymały dodatkowo upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Podczas konkursu jak i w czasie ogłaszania wyników dzieciom towarzyszyły ogromne emocje.
          Wszystkim zaangazowanym dziękują organizatorzy Renata Rawlik i Małgorzata Jokiel

• ZAPROSZENIE DO UCZESTNICTWA W KONKURSIE ŁADNEGO PISANIA

• 08.01.2024 12:20
        • Zapraszam uczniów/ wszystkie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie do uczestnictwa w Konkursie Ładnego Pisania. Pamiętajmy, że kaligrafia uczy precyzji, dokładności, dbania o każdy szczegół, cierpliwości, staranności. Wyrabia sprawność ręki. Pozwala kształtować linię pisma. Dlatego warto dbać o piękny zapis.
          Cele konkursu:
          - rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania,
          - rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
          - rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i młodzieży,
          - rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów,
          - pobudzanie aktywności twórczej.
          Uczestnicy: W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie. Zgłoszenia przyjmuje pani Wioletta Rafałowicz do 15.02.2024 r.
          Zadanie konkursowe: Uczestnicy konkursu ręcznie przepiszą przygotowany przez organizatora fragment literatury piórem, bez użycia korektora, na białej kartce papieru.
          Czas trwania pracy ucznia wynosi 45 min.
          Termin: 20.02.2024 r.
          Spotykamy się o godzinie 8:55 w stołówce szkolnej.
          Dopuszcza się wykonanie wszelkich ozdobników do tekstu oraz ilustracji zależnie od inwencji twórczej ucznia.
          Ocenie będzie podlegać:
          - staranność pracy,
          - oryginalność elementów graficznych,
          - płynność pisma i estetyka połączeń liter,
          - brak błędów.

Zapraszam
        • BAJKOWA MATEMATYKA

• 04.01.2024 19:52
        • Konkurs matematyczny „Bajkowa matematyka ”rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział 98 uczniów. Uczestnicy zmagali się z „bajecznie” trudnymi zadaniami matematycznymi, w których spotkali swoich ulubionych bohaterów bajek i baśni. Oto laureaci konkursu:
          Klasy 1:
          I miejsce – Borys Żłobicki kl. 1b